Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O polityce na kaĹźdy temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pią Cze 03, 2005 9:41 am    Temat postu: O polityce na kaĹźdy temat Odpowiedz z cytatem

Tutaj piszcie wszystko co nie pasuje do innych kategorii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monikas1976



Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 58

PostWysłany: Wto Cze 07, 2005 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co o tym sądzicie?
"Sejmowy skok na emerytury"

Na Wiejskiej trwają prace nad utworzeniem finansowanego z naszych podatków systemu emerytalnego dla parlamentarzystów. Posłowie chcą na odchodne zagwarantować sobie specjalne emerytury. Najwyższe świadczenie wynosiłoby nawet ponad dwa tysiące złotych - podaje "Życie Warszawy".

Prace nad pomysłem trwają od kilku miesięcy. Patronuje im wicemarszałek Józef Zych. O tym, że trzeba pilnie uregulować sprawę poselskich zabezpieczeń socjalnych i emerytur, polityk PSL mówił podczas debaty, gdy ubiegał się o fotel marszałka Sejmu. Posłowie natychmiast podchwycili pomysł Zycha. Pracują nad nim parlamentarzyści z sejmowej komisji regulaminowej i spraw poselskich - informuje dziennik.

Wszystko odbywa się w wielkiej tajemnicy. Główny cel - zapewnić byłym posłom i senatorom ekstradodatek. Z pierwszych przymiarek wynika, że parlamentarzyści mogliby liczyć na 10, 20 lub 30 procent swego dotychczasowego uposażenia. Czyli najniższe odprawy wynosiłyby około 900 złotych miesięcznie, a najwyższe nawet ponad dwa tysiące. Według wersji najbardziej oszczędnej, pieniądze dostawać mają ci, którzy po skończonej kadencji nie mogą znaleźć pracy lub zarabiają bardzo mało - pisze "Życie Warszawy".

Ale niewykluczone, że odprawy przysługiwałyby dożywotnio wszystkim parlamentarzystom. Zakładając, że dostaną najniższą stawkę, tylko w ciągu roku wydatek sięgnąłby bagatela - około pięciu milionów złotych. A pieniądze dla byłych posłów i senatorów miałyby pochodzić z budżetu państwa. Wysokość odpraw byłaby uzależniona od czasu przepracowanego w Sejmie. Parlamentarzyści nieoficjalnie przyznają, że gotowy projekt leży w szufladzie u Wacława Martyniuka, szefa komisji regulaminowej i spraw poselskich. Na wszelki wypadek twórcy projektu unikają określeń "emerytura". Posłowie wolą mówić o "dodatkach" - czytamy w gazecie.

Szef sejmowej komisji, która pracuje nad projektem, niechętnie rozmawia na ten temat. Poseł Martyniuk twierdzi wręcz, że takiego projektu nie ma i nie było. Jednocześnie, chwilę później, zapewnia, że "prace zostały wstrzymane". Nad czym? Tego już nie chce powiedzieć. Jednak według informacji "Życia Warszawy", ponad miesiąc temu o opinię w sprawie pomysłu Martyniuk poprosił wszystkie kluby parlamentarne. Twierdzi jednak, że odpowiedzi jeszcze nie dostał. Nieoficjalnie wiadomo, że choć szefowie klubów są przeciw projektowi, to szeregowi posłowie chętnie zagłosowaliby za takim rozwiązaniem - pisze "Życie Warszawy".
Szkoda, że nikt nie pomyśli aby więcej pieniędzy przeznaczyć np. na oświatę, naukę czy służbę zdrowia..........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Wto Cze 07, 2005 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co można o tym sadzić?
Godne zakończenie tej żalosnej kadencji!

nic mnie juĹź nie zdziwi na tej wiejskiej chociaz wiele mnie oburza Evil or Very Mad
_________________
A ziemia okrągla jest!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Wto Cze 07, 2005 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy wiec co nowego lepszego pokaza poslowie nastepnej kadencji czyli POPiS murowany Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Wto Cze 07, 2005 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóş - zobaczymy. moşe lsd sie odrodzi?
_________________
A ziemia okrągla jest!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze odrodzi bo musi być zachowana równowaga w sejmie inaczej prawica sobie może pozwolic na za wiele
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam nadzieję że się nie odrodzi a prawica jest tak od lewa do prawa podzielona, że sie tez opozycja znajdzie.
_________________
A ziemia okrągla jest!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchaj szajmon w kazdym panstwie potrzebna jest nowoczesna socjaldemokracja, jesli bronisz ubogich nie mozesz byc temu przeciwny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak bedzie nowoczesna a przede wszystkim inna nia do tej pory to niech bedzie. Bo ta teraĹşniejsza lewica jest antysocjalna
_________________
A ziemia okrągla jest!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiej lewicy juz w Polsce nie bedzie. Odrodzic moze sie odrodzi ale zupelnie nowa zmieniona wiem cos o tym niejako od srodka jestem swiadkiem tego co sie dzieje. Starzy musza odejsc bo nie pasuja do wizerunku niwej lewicy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jesteśmy po przeciwnych stronach barykady.
już kwachu zmieniał lewicę a teraz jego wychowanek ma to zrobić? starzy odejdą jak zejdą Rolling Eyes
_________________
A ziemia okrągla jest!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Cze 08, 2005 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy jeszcze no ale w Twoich wypowiedziach na ten temat trudno bedzie zachowac obiektywizm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znowu brak argumebtĂłw? Razz
_________________
A ziemia okrągla jest!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz argumetow jest pod dostatkiem. TYlko te twoje jakies takie podobne do tych ktore slyszy nie na targowicy, niby sa ale takie niescisle, oparte jedynie na wlasnych odczuciach
Zaraz sie pewnie oburzysz ale to nie jest wcale racjonalne, mozna powiedziec reprezentujesz glos niezadowolonego ludu na ktorego argumenty i tak nie zadzialaja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool
_________________
A ziemia okrągla jest!


Ostatnio zmieniony przez szajmon dnia Sro Cze 22, 2005 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw Cze 09, 2005 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś musiał podjąć kroki wyciagające państwo z deficytu, trudne decyzje zawsze budzą krytykę tak było z reformami wprowadzanymi przez AWS, jednakze były one konieczne. Masz jakąś alergię na lewicę z bliżej nieokreślonego powodu, nawet tego powodu nie jestem specjalnie ciekaw.
Ja tylko powtarzam : Zobaczymy co zrobi dobrego nowa koalicja rzadowa, czy ich pomysły dotyczące polityki gospodarczej i społecznej się sprawdzą. Jeśli tak chylę czoła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ania



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, nie mówiłam, że on mi pachnie młodzieżówką SLD? Po czterech latach afer, złodziejstwa, śmiania się w twarz prawu on nie rozumie dlaczego można mieć na nich alergię... Żałosne. Panie Marcinie, czekam na żarliwą obronę i apoteozę czterdziestu lat PRL-u, dzięki, którym jesteśmy, gdzie jesteśmy.

Nie wiedziałam dlaczego on mnie tak drażni, skąd ja znam to zadufanie, cynizm itd. A to po prostu dobra szkoła Oli J. "Uczę się pisać program wyborczy...". Toż to Miller miał pełne szuflady cudownych recept na wszystko. "Potrzebna jest nowa nowoczesna lewica..." Któraż to już będzie? Czwarta? Piąta? Ciągle ci sami ludzie tylko w nowych gaciach. I jeszcze gorsze ich klony, ich następcy. Przestraszyły mnie te tajemnicze zapowiedzi Marcina25. Zaczynam się bać. Myślałam, że to koniec, ale oni znowu coś wyknują. Istna hydra. Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pią Cze 10, 2005 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko to co piszesz świadczy o tym że lewica potrzebuje zmian. Nie można jej wymazać z życia politycznego bo to znaczyłoby zachwianie równowagi pomędzy poszczególnymi opcjami i mogło prowadzić do rządów autorytarnych. Opozycja jest potrzebna w każdym państwie i działa jako swoisty stabilizator i hamulec bezpieczeństwa. W SLD zmiany nastepują oddolnie, wchodzi nowe pokolenie młodych wykształconych ludzi w pomysłami na wyciągnięcie partii z politycznego dołka. Nie są to karierowicze ale ideowcy którym los partii nie jest obojętny.
Lewica była silna dzięki jedności, mam nadzieje że najgorszy czas jaki dla nas nastał wykorzystamy dobrze poprzez wyciągnięcie wniosków, a w nowej kadencji sejmu stworzymy silną opozycję która rozlicze partie prawicowe z realizacji wielu obietnic zawartych w ich programach wyborczych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szajmon



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 129
Skąd: tutejszy

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool
_________________
A ziemia okrągla jest!


Ostatnio zmieniony przez szajmon dnia Sro Cze 22, 2005 7:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Cze 13, 2005 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Los partii nie jest mi obojetny bo to poniekad moj los ale to chyba normalne ze kazdy chce dla swoich jak najlepiej. Nie ma to nic wspolnego z brakiem zainteresowania innymi. To co TY piszesz jest typowe dla wszystkich ktorym SLD wyraznie przeszkadza i najlepiej jak by ja zlikwidowac... Tylko czy taki sposob rozumowania jest dobry, nie wiesz nawet jakie mogly by byc dlugofalowe skutki takiej decyzji. Lewica jest i zawsze bedzie poptrzebna niezaleznie czy ci sie to podoba czy nie.
Szkoda ze nie wiesz ile inwestycji powstalo dzieki profesorowi, ilu znanych osobistosci zaprosil dla Sandomierza, ale tacy jak ty beda zawsze oceniac takiego czlowieka przez pryzmat jego przynaleznosci parytyjnej. A ze ma duzy majatek?? Coz kazdemu wolno sie dorobic, to jest bardfzo pracowity czlowiek i takich powinno byc wiecej.
Biedni sa biedni bo licza tylko ile wydrzec z i tak pustej kasy panstwowej, ale co tam lepiej narzekac i mowic ze pracy nie ma. Ja po ukonczeniu studiow nie ogladalem sie na panstwo i na znajomiosci a dostalem prace i nawet niezla pensje. Jest tylko jeden warunek trzeba chcieć i miec troche cierpliwosci
I jeszcze jedno Jakie TY argumenty przytaczasz??? Tylko te ktore uslyszales lub przeczytales i slepo powtarzasz.
Nie lubisz SLD tak jak na forum ludzie nie lubia nie i cokolwiek dobrego partia nie zrobi to i tak to nic nie zmieni bo zawsze najlatwiej bylo wytykac bledy.
Przytocz rozsądne argumenty to porozmawiamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group