Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna Sandomierskie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Cała prawda o straży miejskiej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna -> Bezpieczne miasto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
NICO666

Do│▒czy│: 20 Maj 2005

PostWys│any: Pi▒ Maj 20, 2005 6:44 pm    Temat postu: Ca┼éa prawda o stra┼╝y miejskiej Odpowiedz z cytatem

ja tego nie chce komentować bo bym h... z... i tak ich nie lubie a teraz znenawidziłem STRAŻ MIEJSKA W CAŁEJ POLSCE

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_050520/warszawa_a_1.html

A oto opowiesc tej dziewczyny:
Imbra napisała:
chc─Ö napisa─ç o czym┼Ť co zdarzy┼éo si─Ö dzisiaj - 17.05 2005 roku - chce zwr├│ci─ç wasz─ů uwag─Ö na co┼Ť co podejrzewam zdarza si─Ö dosy─ç cz─Östo, a w konsekwencji tego umieraj─ů ludzie.. jecha┼éam tramwajem ulic─ů br├│dnowsk─ů, w pewnym momencie tramwaj si─Ö
zatrzyma┼é. wyjrza┼éam przez okno - tu┼╝ przed nim sta┼éy dwa wraki samochod├│w po kraksie kt├│ra mog┼éa nast─Öpi─ç jakie┼Ť pare minut wcze┼Ťniej. podeszlam do motorniczego i krzykn─Ö┼éam ┼╝eby w tej chwili otworzy┼é drzwi. wysiad┼éam, podbieg┼éam na miejsce wypadku. by┼éa tam stra┼╝ miejska - konkretnie ok.6 stra┼╝nik├│w zaaferowanych tym ┼╝e b─Ödzie korek. zobaczy┼éam ┼╝e pare metr├│w dalej stoi karetka ratownictwa FALCK. pomy┼Ťla┼éam ┼╝e jaka┼Ť pomoc poszkodowanym zosta┼éa udzielona, ┼╝e zajmuj─ů si─Ö tym ludzie kompetentni,
wi─Öc nie b─Öd─Ö zak┼é├│ca─ç akcji ratowniczej. zwr├│ci┼éam jednak uwag─Ö ┼╝e sanitariusz z karetki nie podchodzi do poszkodowanego. zapyta┼éam dlaczego - us┼éysza┼éam tylko m─Ötn─ů informacj─Ö ┼╝e poszkodowany jest przytomny, ma otwarte oczy, i nic si─Ö strasznego nie dzieje. stra┼╝ miejska zaj─Ö┼éa si─Ö kierowaniem ruchu. spojrza┼éam na poszkodowanego - kierowc─Ö rozbitego
samochodu - mia┼é mo┼╝e 30 lat. ca┼éa twarz i g┼éowa zalana krwi─ů. oczy faktycznie otwarte ale nie zauwa┼╝y┼éam ┼╝adnych oznak przytomno┼Ťci. studiuje na Akademii Medycznej, jestem w grupie ratownictwa i ┼é─ůczno┼Ťci.. wi─Öc jakie┼Ť poj─Öcie o tym wszystkim mam. stwierdzi┼éam ┼╝e nie odejd─Ö tak pr─Ödko.. podesz┼éam do kierowcy - okaza┼éo si─Ö ┼╝e nie jest przytomny - nie wiem jak mo┼╝na stwierdzi─ç przytomno┼Ť─ç na podstawie otwartych oczu.. otwartych oczu, nieruchomych, wbitych w jeden punkt, zamglonych. za┼éo┼╝y┼éam
r─Ökawiczki.. kt├│re od szkolenia pokojowego patrolu zawsze nosz─Ö przy sobie. sprawdzi┼éam t─Ötno - poczu┼éam tylko jedno silne uderzenie, a potem ju┼╝ nic.. ci─ůg┼éa linia.. chcia┼éam si─Ö upewni─ç - sprawdzi┼éam jeszcze raz. nie by┼éo w─ůtpliwo┼Ťci ┼╝e serce tego cz┼éowieka przesta┼éo pracowa─ç. wiedzia┼éam ┼╝e musz─Ö podj─ů─ç akcj─Ö resuscytacyjn─ů. stra┼╝nik├│w miejskich by┼éo ok. 6 - dw├│ch z nich kierowa┼éo ruchem, reszta sta┼éa, rozgl─ůda┼éa si─Ö, rozmawia┼éa - nie wiem co robili.. nieistotne.. krzykn─Ö┼éam do nich ┼╝eby pomogli wyci─ůgn─ůc kierowc─Ö z samochodu poniewa┼╝ stwierdzi┼éam brak t─Ötna
- powiedzia┼éam kilkakrotnie - trzebo go resuscytowa─ç. podszed┼é jeden ze stra┼╝nik├│w i zacz─ů┼é mnie usilnie przekonywa─ç ┼╝ebym odesz┼éa, ┼╝e nie wolno go rusza─ç. powiedzia┼éam ┼╝e jestem ratownikiem i ┼╝e konieczna jest resuscytacja, bo za pare minut bedzie za p├│┼║no. sanitariusz z falck nawet nie podszed┼é. stra┼╝nik w dalszym ci─ůgu pr├│bowa┼é mnie stamt─ůd odci─ůgn─ů─ç. spyta┼éam czy chce mie─ç cz┼éowieka na sumieniu.. ten dalej swoje.. w ko┼äcu zacytowa┼éam mu nawet Art. 144 Kodeksu Karnego.. kawa┼éek o tym ┼╝e za nie udzielenie pomocy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolno┼Ťci.. i czy woli si─Ö t┼éumaczy─ç w s─ůdzie.. ten dalej nic. chcia┼é─ům sama podej┼Ť─ç do kierowcy i wydosta─ç go z samochodu - stra┼╝nik
nadal mi to uniemo┼╝liwia┼é. powiedzia┼éam ┼╝eby poda┼é swoje dane - imi─Ö nazwisko, numer itd.. powiedzia┼éam ┼╝e z┼éo┼╝e doniesienie o pope┼énieniu przest─Öpstwa. on nic.. nadal nie dopuszcza┼é mnie do samochodu. jakbym by┼éa jak─ů┼Ť wariatk─ů. a cenne minuty mija┼éy.. by┼éo ich mo┼╝e 10 od momentu kiedy wyczu┼éam ostatnie uderzenie t─Ötna. podjecha┼éa stra┼╝ po┼╝arna, kt├│ra mia┼éa sie zaj─ů─ç samochodem - ca┼éy prz├│d by┼é wgnieciony. jeden ze stra┼╝nik├│w m├│wi┼é ┼╝e nie da si─Ö go wyci─ůgn─ů─ç z samochodu - nie wiem dlaczego.. nawet nie spr├│bowa┼é.. mo┼╝na przecie┼╝ odsun─ů─ç fotel do ty┼éu je┼╝eli s─ů jakie┼Ť trudno┼Ťci. tak te┼╝ mu powiedzia┼éam.stra┼╝ pozarna poinformowana przez ratownika FALCK ┼╝e poszkodowany jest przytomny - powiedzmy ┼╝e nieszczeg├│lnie si─Ö z tym wszystkim spieszy┼éa. chcia┼éam podej┼Ť─ç do stra┼╝aka - i powiedzie─ç o tym ┼╝e kierowca nie ma t─Ötna i ┼╝eby go jak najszybciej wyci─ůgn─Öli - stra┼╝nik miejski nie pozwoli┼é mi przej┼Ť─ç. w ko┼äcu przyjecha┼éa karetka. lekarz zaj─ů┼é si─Ö poszkodowanym.. ale by┼éo ju┼╝ za p├│┼║no. stwierdzi┼é zgon. by┼éam w┼Ťciek┼éa jak jeszcze nigdy w ┼╝yciu. chcia┼éam strzeli─ç w mord─Ö stra┼╝nika miejskiego kt├│y wykaza┼é si─Ö ignorancj─ů. ten cz┼éowiek mia┼é jakie┼Ť 30 lat.. ale ju┼╝ nie ┼╝yje. mog─Ö powiedzie─ç tylko ┼╝e mi przykro.. i ┼╝e napewno z┼éo┼╝e doniesienie o przest─Öpstwie. nie chcia┼éabym by─ç ofiara wypadku kt├│rym "zajmuje si─Ö" stra┼╝ miejska...
[']
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
vojt

Do│▒czy│: 19 Maj 2005
Sk▒d: Kose┼éy 3a

PostWys│any: Wto Maj 24, 2005 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda czlowieka.Swiec Panie nad Jego dusza!
Ale co sie mozna spodziewac po strazy miejskiej???
widzac tych nieudacznikow sandomierskich, samych napakowanych sterydami polmozgow az sie prosi aby rozwiazac te chaniebna instytucje, ktora jedyne co potrafi to zalozyc blokade na kola, albo kazac mlodym ludziom robic pompki na betonie!!!!!!! za picie piwa. Sam bylem tego swiadkiem, dla scislosci!! CHWDP Twisted Evil
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
jurij

Do│▒czy│: 29 Mar 2005
Sk▒d: Esende

PostWys│any: Sro Maj 25, 2005 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potrzeba edukacji, edukacji potrzeba...
Marcin25

Do│▒czy│: 28 Mar 2005
Sk▒d: Sandomierz

PostWys│any: Czw Maj 26, 2005 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edukacji jurij to Tobie potrzeba ignorancie
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ WyÂlij email Odwied╝ stronŕ autora
jurij

Do│▒czy│: 29 Mar 2005
Sk▒d: Esende

PostWys│any: Czw Maj 26, 2005 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa, Ty "profesorek" nie badz taki hop, hehehehe 3 fakultety, pewnie jednego nie mozesz skonczyc :]
KaŚka =]

Do│▒czy│: 20 Lip 2005
Sk▒d: Sandomierz

PostWys│any: Sro Lip 20, 2005 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[*] Pfff , ale stra┼╝... :] Taka Polska :]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna -> Bezpieczne miasto Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach