Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna Sandomierskie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Sandomierzanie otw├│rzcie oczy !!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna -> Grupa Partnerska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
S

Do│▒czy│: 11 Cze 2006

PostWys│any: Czw Cze 15, 2006 8:14 pm    Temat postu: Sandomierzanie otw├│rzcie oczy !! Odpowiedz z cytatem

Obserwuj─ůc ostatnie wydarzenia w Sandomierzu nasuwa mi si─Ö analogia do zako┼äczonych ju┼╝ dla nas mistrzostw ┼Ťwiata w pi┼éce noznej a konkretnie do zachowania naszego selekcjonera Paw┼éa Janasa.
Ot├│┼╝ w┼éodarze naszego miasta podobnie jak P. Janas (co pokaza┼é ostatnimi posuni─Öciami) wydaj─ů si─Ö nie widzie─ç, ┼╝e poza ich w┼éasnym, nieodgadnionym ┼Ťwiatem istnieje jeszcze inny, w kt├│rym ┼╝yj─ů ludzie, kt├│rym le┼╝y na sercu dobro ich miasta a nie kieruj─ů si─Ö jedynie partykularnymi interesami. Postawa w┼éadz miasta a w szczeg├│lno┼Ťci burmistrza wskazuje na dzia┼éania bez pomys┼éu i jakiejkolwiek wizji rozwoju. Nie wydaje mi si─Ö ┼╝eby pomys┼éy dotycz─ůce Piszczeli czy stadionu by┼éy przemy┼Ťlane. Wed┼éug mnie s─ů dzia┼éaniami „pod publik─Ö’, maj─ůcymi zrobi─ç wra┼╝enie, ┼╝e co┼Ť si─Ö dzieje w mie┼Ťcie, ┼╝e s─ů prowadzone jakie┼Ť dzia┼éania. Niestety te ruchy wykonywane s─ů kompletnie bez zastanowienia, bez pomys┼éu. Chyba, ┼╝e genialnym pomys┼éem jest zaci─ůgni─Öcie wielomilionowego kredytu na rozbudow─Ö stadionu dla - w tej chwili ju┼╝ najpewniej pi─ůto-ligowej dru┼╝yny pi┼ékarskiej i kilkunastu (pewnie w porywach) lekkoatlet├│w! Owszem nie mam nic przeciwko zaci─ůganiu kredyt├│w, nawet wysokich, ale na Boga z g┼éow─ů! Co nam z tego, ┼╝e b─Ödziemy mie─ç pi─Ökny stadion, je┼Ťli frekwencja na nim b─Ödzie liczona w dziesi─ůtkach os├│b, je┼Ťli zawody lekkoatletyczne (jakiej┼Ť powa┼╝niejszej rangi ni┼╝ mi─Ödzyszkolne) by┼éy organizowane kilkana┼Ťcie lat temu. Przede wszystkim taki obiekt powinien generowa─ç zyski! Na jakie zyski mo┼╝e liczy─ç tego typu obiekt w 27-tysi─Öcznym mie┼Ťcie, w kt├│rym jest problem z zape┼énieniem p┼éyty rynku na koncertach wykonawc├│w mniej popularnych ni┼╝ Maryla Rodowicz (dlaczego?) a i powa┼╝nych zawod├│w sportowych nikt tu nie zorganizuje na obiekcie bez porz─ůdnego zaplecza. Poza kosztami bie┼╝─ůcymi trzeba b─Ödzie sp┼éaca─ç kredyt! Ale to ju┼╝ pewnie nie b─Ödzie problem obecnego burmistrza, bo mam nadziej─Ö, ┼╝e ju┼╝ nim nie b─Ödzie. Ostatnie dzia┼éania (chyba tylko ┼Ťlepy tego nie dostrzega) s─ů kie┼ébas─ů wyborcz─ů! Pomys┼éy burmistrza nijak nie przystaj─ů do rzeczywisto┼Ťci. Projekt zabetonowania piszczeli wo┼éa o pomst─Ö do nieba i jest nast─Öpnym projektem generuj─ůcym koszty, bo ca┼é─ů infrastruktur─Ö trzeba b─Ödzie przecie┼╝ utrzyma─ç! I w tym wypadku idealnie do Piszceli pasuje projekt Grupy Partnerskiej „Podniebnego Gaju”. Mia┼éem okazje widzie─ç tego typu obiekt w Zakopanem i musz─Ö przyzna─ç, ┼╝e robi wra┼╝enie. Tym bardziej, ┼╝e jest to przedsi─Öwzi─Öcie generuj─ůce przych├│d i mog─ůce zarobi─ç nie tylko na siebie, ale i przynie┼Ť─ç realny zysk dla miasta (nap┼éyw turyst├│w). Niestety burmistrz patrzy na dzia┼éania Grupy Partnerskiej przez pryzmat zbil┼╝aj─ůcych si─Ö wybor├│w i post─Öpuje jak rz─ůdz─ůca Polsk─ů partia, – kto nie z nami ten wrogiem! Mam nadziej─Ö, ┼╝e my┼Ťl─ůcych podobnie w Sandomierzu jest zdecydowana mniejszo┼Ť─ç, ┼╝e mieszka┼äcy potrafi─ů dostrzec, kto jest „szkodnikiem” a komu le┼╝y na sercu dobro mieszka┼äc├│w. Mam nadziej─Ö (a w zasadzie jestem przekonany), ┼╝e sandomierzanie potrafi─ů odsia─ç ziarno od plew. Dobrego samopoczucia selekcjonera polskiej reprezentacji nie zepsu┼éy dwie pora┼╝ki, tak i burmistrz niewiele przejmuje si─Ö g┼éosami krytyki (nie krytykanctwem). Ale tak jak mam nadziej─Ö, ┼╝e za tydzie┼ä, kto inny b─Ödzie prowadzi┼é dru┼╝yn─Ö narodow─ů, tak jestem przekonany, ┼╝e jesieni─ů czas obecnego burmistrza si─Ö sko┼äczy.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona G│ˇwna -> Grupa Partnerska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach