Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ekologia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Zmiany w mieście
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GRS



Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 2

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2005 1:29 pm    Temat postu: Ekologia Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem nowy na tym forum...

Mam pytanie, czy istnieja jakies organizacje ekologiczna w naszym miescie?
Mozeby ich wesprzec jakos? Zwrocic uwage na pewne sprawy, ktore przeciez nas dotycza(!).

NP:
Bardzo mnie denerwuje sprawa braku segregacji smieci (a raczej olewanie tego tematu) - np. sklep Kabanos - wyrzuca opakowania tekturowe do "ogolnych kontenerow" - (ktore ostatnio sie wlasnie palily - z tego powodu, ciekawe ile kosztowala interwencja SPozarnej).
Ja rozumiem ze panie sklepowe sa bardzo zmeczone po zmianie i caly wozek kartonow przerzucaja gdzie popadnie majac obok "Dzwoneczek" na papier....

(oczywiscie moje zwrocenie uwagi na te sytuacje spotkalo sie z usmieszkami pan sugerujacymi ze... jestem jakis nawiedzony Wink

Moze jakby sie ktos tym zainteresowal z "ramienia" eko-organizacji to by ktos sie przestraszyl... ?

Potrzeba nam wszystkim edukacji, jak segregowac smieci - np. czy folia/reklamowka tez kwalifikuje sie jako opakowanie plastikowe, gdzie wyrzucac puszki metalowe i takie tam.

Uwazam ze powinno sie zainteresowac/edukowac wszystkich w tym temacie.
Jeden dzien na Sprzatanie Swiata nic nie da, trzeba plakatow, spotkan, audycji, pokazow - przy okazji wiekszych imprez/koncertow, oraz w szkolach i nawet zakladach pracy.

Co Wy na to?
Kogo taki temat moze zainteresowac? Ja od jakiegos czasu segreguje swoje smieci, nie zajmuje to duzo czasu, ale mam watpliwosci czy robie to dobrze,,,
Dotarly tez do mnie informacje ze np w Stalowej Woli Sluzby Oczyszczania Miasta zabierajac w/w kontenery bezmyslnie mieszaja wczesniej posegregowane smieci.

Czy jeszcze jestesmy za malo dojrzali na takie ekologiczne myslenie? Przeciez w innych krajach a nawet rejonach Polski to jest normalne i nawet nie jest okreslane jako ekologiczne a po prostu NORMALNE(!)

pozdrawiam
GRS
_________________
======
no sad me sun
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Zmiany w mieście Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group