Forum Sandomierskie Strona Główna Sandomierskie

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krok w kierunku rozwoju turystyki
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Zmiany w mieście
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2005 8:24 am    Temat postu: Krok w kierunku rozwoju turystyki Odpowiedz z cytatem

Co myslicie o zamykaniu Muzeum. Podobno jak słyszałam Rada Powiatu w zeszłym tygodniu podjęła "historyczną" (placówka 84-letnia) uchwałę będącą milowym krokiem w kierunku zamknięcia Muzeum Okręgowego. Wiecie coś więcej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2005 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chce mi sie w to wierzyc ze moga zamknac muzeum ale jesli to prawda to sandomierz schodzi na psy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Magdalena



Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 3
Skąd: OkoLiCe SaNdOmIeRzA

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2005 9:39 pm    Temat postu: muzeum Odpowiedz z cytatem

hehe no tak to już wszystko po zamykają ! no niezle .... wymierajace miasto, co mają młodzi robic tak wg. chodzic nad wisłe czy co ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2005 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mlodzi ludzie uciakaja stad masowo niedlugo zostana sami starcy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monikas1976



Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 58

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2005 11:08 pm    Temat postu: Całkowita bezmyslność Odpowiedz z cytatem

No tak jak zwykle oszczędza sie na tym co nie trzeba. A potem narzeka się, na ubogość bazy kulturalno-turystycznej. I to, że młodziez szuka rozrywek w innych miastach.Ciekawe na co pójdą te pieniądze?Może na jakiś "konieczny" remoncik, albo zakup niezbędnego wyposażenia, może samochodzik dla władz miasta?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w to ostatbie najpewniej a mieszkancom sie tylko mydli oczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
opatowska



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 13

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie dyskutanci Smile

Pusty smiech mnie ogarnia jak czytam takie rozmowy jak ta. Dlaczego? Bo wiekszosc z Was nie ma bladego pojecia o tym o czym pisze.

Ilu z Was bylo w Muzeum Okregowym w Sandomierzu przez ostatnie 12 miesiecy? Ilu z Was wie jakie w tej chwili sa tam wystawy stale a jakie czasowe?

Mieszacie powiat z miastem bo nie potraficie odroznic dwoch roznych szczebli administracji samorzadowej.

Plujecie w swoich listach jadem na oslep jak pewien Jedrek Lepiej, ktory wsadza masom populistyczne brednie.

Czy ludzie uciekaja stad masowo bo zamykaja muzeum? Czy starcy to nie ludzie?

Co maja mlodzi robic? - Robcie wszystko co nie jest zabronione i co jest w dobrym guscie. Lepiej robic wszystko niz nic. A mam wrazenie obserwujac mlodziez w Sandomierzu ze glownym jej zajeciem jest robienie "niczego".

Porozmawiajcie z mieszkancami Tarnobrzega, Stalowej Woli, Ostrowca jak porownuja stan kultury ilosc i jakosc "imprez" (jak Wy to nazywacie) w swoich miastach z tym co sie dzieje w Sandomierzu. Porozmawiajcie z turystami, ktorzy przyjezdzaja tu (naszczescie coraz gromadniej) z roznych zakatkow w Polsce co sadza na temat oferty Sandomierza.
Siegnijcie do takich gazet jak ostatni "Neewsweek" czy "Voyage" i poczytajcie co ludzie w Polsce sadza o tym miescie, z ktorego jak czytam, wszyscy ludzie uciekaja.

Moglbym machnac na to reka ale coraz bardziej do szalu mnie doprowadza marazm, stagnacja i sklonnosc do ciaglego narzekania mlodych ludzi w Sandomierzu.

Stan przed lustrem i zapytaj sie samego siebie: "co ja zrobilem dla tego miasta zebym z czystym sumieniem mogl powiedziec - nie da sie, wyjezdzam stad".

pozdrawiam wszystkich, ktorym sie chce zmieniac swiat wokol siebie

p.s.
dla pozadku - nie pracuje i nie jestem w zaden sposob zwiazany z Muzeum Okregowym, Starostwem Powiatowym ani z Urzedem Miejskim. Staram sie byc obywatelem tego miasta ze wszelkimi prawami i obowiazkami obywatelskimi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jesli sa ci tak bliskie idealy spoleczenstwa obywatelskiego to napisz co takiego robisz zeby byc aktywnym obywatelem i wcielac je w zycie Mi sie wydaje ze na pisaniu sie konczy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
monikas1976



Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 58

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ilu młodych ludzi narzeka ale na pewno nie wszyscy. I nie jest prawdą, że nam się NIE CHCE. Ale czy np. brak pracy, perspektywy na przyszłośc może nas usposabiać pozytywnie? Jasne z radością i ogromną chęcią bedziemy chodzić na wystawy, koncerty itp. i nie bedziemy wcale sie przejmować, że nie mamy pracy, ze nie wiemy jaka bedzie nasza przyszłośc. bedziemy sie TYLKO BAWIĆ. Gdyby nasza przyszłość nie była az tak niepewna, nasze myślenie o życiu byłoby bardziej optymisyczne. Dlatego dla wielu z nas wazniejsze jest poszukiwanie pracy. I myślę, ze nie jest to robieniem "niczego". I nie zgadzam się, że nie chce nam się nic robić, ze nie chcemy nic zmienić. Kto tak myśli jest w błędzie. owszem są tacy, którzy rzeczywiście prezentuja taka postawę, ale nie wolno przypisywac jej NAM wszystkim.
jesli chodzi o wyjeżdzanie młodych ludzi to ja zrobie to bardzo chetnie. i nie dlatego że zamkna Muzeum Smile ale dlatewgo, ze gdzies indziej dostanę szansę na normalne życie, na pracę. I chyba mysli tak wielu.
Ponadto w tej chwili robione sa badania na temat "Promocji usług miasta Sandomierza", oceny bazy turystyczno-kulturalnej naszego miasta. Jak będa skończone postaram sie o wyniki. zobaczymy jak ludzie w róznym wieku oceniają to wszystko co robi sie w naszym mieście.

Pozdrawiam wszystkich ogarnietych marazmem, stagnacja i ciągłym narzekaniem SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika dzieki za podrowienia:)SmileSmile a tak w ogole to zgadzam sioe z Toba calkowicie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
opatowska



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin25 napisał:
a jesli sa ci tak bliskie idealy spoleczenstwa obywatelskiego to napisz co takiego robisz zeby byc aktywnym obywatelem i wcielac je w zycie Mi sie wydaje ze na pisaniu sie konczy Very Happy


Zabolalo???
Nie odwracaj pytania i nie odpowiadaj pytaniem na pytanie bo to b.niegrzeczne i nie tylko w Sandomierzu ale w innych, lepszych, bardziej perspektywistycznych miastach rowniez.
ad rem - zbieram papierki z ulicy ktora ide zeby miasto wygladalo przyzwoicie, czasem chodze na Rade Miasta (Wy tez mozecie - spotkania sa otwarte) zeby posluchac bredni politycznych i zeby miec argumenty w dyskusji (chocby takiej jak ta) na to czy jest dobrze czy nie, czy ktos sciemnia czy naprawde cos robi, czy wladze sa OK czy raczej do d...
i jeszcze jedno - nie wydawj sadow o mnie na zasadzie "mnie sie wydaje" po jednym napisanym przeze mnie poscie. a najlepiej w ogole nie sadz ludzi po slowach tylko po czynach.
ja codziennie staje przed lustrem bez wstydu choc kazdy moze zrobic wiecej.


Ostatnio zmieniony przez opatowska dnia Pią Kwi 29, 2005 7:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
opatowska



Dołączył: 28 Kwi 2005
Posty: 13

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monikas1976 napisał:
Nie wiem ilu młodych ludzi narzeka ale na pewno nie wszyscy. I nie jest prawdą, że nam się NIE CHCE. Ale czy np. brak pracy, perspektywy na przyszłośc może nas usposabiać pozytywnie? Jasne z radością i ogromną chęcią bedziemy chodzić na wystawy, koncerty itp. i nie bedziemy wcale sie przejmować, że nie mamy pracy, ze nie wiemy jaka bedzie nasza przyszłośc. bedziemy sie TYLKO BAWIĆ. Gdyby nasza przyszłość nie była az tak niepewna, nasze myślenie o życiu byłoby bardziej optymisyczne. Dlatego dla wielu z nas wazniejsze jest poszukiwanie pracy. I myślę, ze nie jest to robieniem "niczego". I nie zgadzam się, że nie chce nam się nic robić, ze nie chcemy nic zmienić. Kto tak myśli jest w błędzie. owszem są tacy, którzy rzeczywiście prezentuja taka postawę, ale nie wolno przypisywac jej NAM wszystkim.
jesli chodzi o wyjeżdzanie młodych ludzi to ja zrobie to bardzo chetnie. i nie dlatego że zamkna Muzeum Smile ale dlatewgo, ze gdzies indziej dostanę szansę na normalne życie, na pracę. I chyba mysli tak wielu.
Ponadto w tej chwili robione sa badania na temat "Promocji usług miasta Sandomierza", oceny bazy turystyczno-kulturalnej naszego miasta. Jak będa skończone postaram sie o wyniki. zobaczymy jak ludzie w róznym wieku oceniają to wszystko co robi sie w naszym mieście.

Pozdrawiam wszystkich ogarnietych marazmem, stagnacja i ciągłym narzekaniem SmileSmileSmileSmileSmileSmile


1. cale szczescie w systemie, w ktorym zyjemy, nikt nikomu nie moze kazac chodzic na "wystawy, koncerty, itp.". i ja tez tego nie robie. wytknalem tylko swego rodzaju oblude - nie mieliscie o czym pogadac to ponarzekaliscie ze zamykaja muzeum. tylko poza informacja sucha na ten temat nikt nic nie wniosl do rozmowy poza oszczerstwami zucanymi na oslep. do tego za chwile pomylil Wam sie powiat z miastem.
2. jest takie powiedzenie "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma". nie mam zamiaru tutaj nikogo przekonywac ze Sandomierz jest najpiekniejszym miastem na swiecie. ale napewno nie jest najgorszym. jest takim samym jak inne - ma swoje plusy i minusy. akurat ja wiem cos o tym z racji swoich doswiadczen.
3. co do pracy to nie bede tego komentowal wprost - przytocze tylko b. swieza historie. Moj znajomy, ktory prowadzi w S-rzu sredni biznesik od ponad miesica szuka mlodych ludzi do pracy, 3 mlodych ludzi na etaty. zwrocil sie do kilku znajomych zeby mu kogos polecili - aktywnego, z otwarta glowa, pewnych, godnych zaufania, sprawdzonych. konca tej historii jeszcze nie ma. jest pointa - ale te zostawie dla siebie zeby jeszcze bardziej nie obnazac tego o czym juz pisalem - marazm, bezwlad, staknacja i malkontenctwo!!!!

goraco pozdrawiam - bede Was kochana mlodziezy bacznie obserwowal podczas dlugiego weekendu majowego i moze zmienie zdanie. chcialbym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas1976



Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 58

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że o tej pracy wie tak niewielu. w UP nie ma żadnej takiej oferty.A może mółby poszukać na forum w dziale PRACA ? Może znajdzie mlodych,aktywnych, pewnych, godnych zaufania, sprawdzonych pracowników?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mixer



Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 48
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2005 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie! Ja np. szukam pracy i chetnie bym chcial sie dowiedziec coz to za oferta? Moze "opatowska" namowisz znajomego aby podzielil sie ta oferta z innymi, dobre miejsce jest na tym forum - w dziale ofert pracy, w ktorym... PUSTO.

POZDRAWIAM innych ogarnietych marazmem, stagnacja i ciągłym narzekaniem Smile
_________________
mixxxer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 11:45 am    Temat postu: do opatowska Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak mam cie osadadzc po czynach w koncu to jest forum i moge tylko czytac to co napiszesz a przeciez cie nie znam. na sesje nie moge na razie chodzic z uwagi na studia ktore koncze w tym roku a tak w ogole to zamierzam kandydowac w nastepnych wyborach do rady miasta ktore maja sie odbyc w nastepnym roku. Chcialbym w niuch reprezentowac nie tylko swoja partie ale rowniez i te czesc elektoratu ktora ostatnio jest coraz bardziej zaniedbywana a stanowi potezna sile. Mowie tutaj oczywiscvie o mlodziezy. Nie mam wiekszyxch zludzen co do wygraNIA tych wyborow ale jesli jakos uda mi sie je wygrac to na pewno bede sie staral cos zmienic. Jezeli zas Twoja dzialalnosc obywatelska ogranicza sie jedynie do zbierania papierkow z ulicy to tylko moge Ci pogratulowac inwencji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ania



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 6:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sądzicie, że ta dyskusja rozminęła się trochę z tematem? Pytanie brzmiało czy wiecie coś więcej o likwidacji Muzeum. Widzę, że na to Forum zaglądają same dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikas1976



Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 58

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Może zajrzy na forum ktoś kto wie coś na ten temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, że chyba nie zagląda tu nikt kto coś by wiedział. Może to kolejna plotka, powielona niestety przeze mnie (po prostu jak usłyszałam o zamykaniu muzeum zwłaszcza w perspektywie ogłaszania Sandomierza Księstwem Kultury to zbaraniałam i rzuciłam hasło na forum). Ale uważam, że skoro wątek został założony i dotyczy konkretnego tematu, to należy się go trzymać. Jeśli się coś wie to napisać, a jak się nie wie to nie wpisywać tu bredni nie związanych z tematem. To prosta zasada, która pozwoli temu forum zachować przejrzystość. Panie Marcinie: mrzonki o rajcostwie proszę snuć gdzie indziej, np. w dziale Polityka ;-/
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin25



Dołączył: 28 Mar 2005
Posty: 339
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla Ciebie mrzonki dla mnie nie Zreszta napisalem Ci w dziale praca na ten temat. Poza tym temat sie rozwinal i nie posadzaj tylko mnie o jego zmiane ja tylko odpisywalem Dbanie o przadek na forum jest zajeciem admina a nie Twoim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ania



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 37

PostWysłany: Czw Maj 05, 2005 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawę Muzeum rozjaśnia tekst P. Borzęckiego w dzisiejszym "Tygodniku Nadwiślańskim". Odsyłam do niego wszystkich zainteresowanych (są tacy). Wątek chyba się wyczerpał. Sandomierskie Księstwo Kultury: HA HA HA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sandomierskie Strona Główna -> Zmiany w mieście Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group